عسل و زرشک
۱۳۹۷/۰۹/۰۴

گرده گل چیست

گرده گل pollen تخم مذکر گل می باشد که در قسمت انتهایی پرچم قرار دارد و تنها عامل برای بارور کردن گیاه می باشد و زنبور آن را درون کیسه هایی که در پاها وجود دارد ذخیره کرده و جهت تغذیه خود و نوزادان به درون کندو می آورد.

گرده گل به وسیله تله گرده گیر از پای زنبور جدا می گردد و در دستگاه خاصی جهت تبخیر درصد خاصی از آب آن قرار می گیرد تا برای مصرف آماده گردد. باید توجه داشت که این دستگاه دارای نور، حررات و جریان هوای خاص بوده و موجب عدم تغییر کیفیت گرده می گردد.

و در زنبورداران حرفه ای نیز که سلامت جامعه برایشان مهم است گرده گل را به دور از نور و در دمای اتاق بر روی سینی نگه داری می کنند تا گرده خشک شود و خاصیت آن محفوظ بماند.

گرده گل در سراسر تاریخ نزد چینی ها، انگلوساکسونها، رومیان و مصریان دارای اهمیت غذایی و دارویی بسیاری بوده و آنها راز سلامتی را در این ماده می دانستند و هم اکنون در بسیاری از کشورها گرده گل را به صورت قرص و پودر مصرف می نمایند.

گرده گل دارای اسیدهای آمینه و ویتامین ها، هورمون ها و عناصر خاصی به شرح زیر می باشد:

اسید های امینه (در هر ۱۰۰ قسمت) : شامل : آرژنین ۷/۴، هیستیدین ۵/۱، ایزولوسین ۷/۴، متیونین ۷/۱، فنیل آلانین۵/۳، تیرونین۶/۴، تریپتوفان ۶/۱، والین ۶ و اسید گلوتامیک ۱/۹،

ویتامین ها (در هر ۱۰۰۰ میلی گرم): تیامین ()، ریبوفلاوین()، نیاسین آمید، پریدوکسین ()، اسید پانتوتنیک، اسید فولیک، لاکتوفلدوین، ویتامین های Aو C وe و همین  طور دارای ۱۷ درصد ویتامین D می باشد.

مواد معدنی (در هر ۱۰۰ ملی گرم ): پتاسیم ۶۰۰ میلی گرم، منیزیوم ۱۲-۱ درصد، کلسیم ۵/۱-۱ درصد، مس۸ ۰/۰- ۵ ۰/۰درصد، آهن ۳۰-۱ ۰/۰ درصد، سیلیس ۱۰-۲ درصد، فسفر ۲۰-۱ درصد، سولفور ۱ درصد، کلراید ۱ درصد، منگنز ۴/۱ درصد.

هورمون ها:

هورمون جنسی گونادوتروپین، هورمون جنسی استروژن،

هورمون رشد

موارد استفاده گرده گل

انواع آلرژی، کم خونی، عفونت، آسم، سستی مویرگ ها، خستگی مفرط، افزایش قدرت سیستم دفاعی بدن، نازایی، ناتوانی جنسی، اختلالات کبدی، افزایش طول عمر، یائسگی، پروستات، زخم ها، اشتها، اعصاب، ریزش مو، ورم روده، پوسیدگی دندان، حافظه، تقویت و نیروزایی، پوکی استخوان.

طریقه مصرف گرده گل :

گرده گل را می توان روزانه و ترجیحا صبح به مقدار حداقل یک قاشق مرباخوری مخلوط با عسل، آبمیوه و یا به تنهایی مصرف نمود.

منبع : کتاب سیاه دانه و عسل / دکترمحمد دریایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *